Akatist v Bazilike Narodenia Panny Márie
Tento víkend bol pre náš chrámový zbor nezabudnuteľný. Jeden z nás, náš dlhoročný člen a priateľ, slúžil sv. primičnú sv. omšu „doma“ v Bazilike Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou a my sme boli pri tom. Mali sme totiž obrovskú radosť a česť sprevádzať ho spevom na jeho prvých kňazských krokoch. V sobotu sme spoločne vzniesli modlitby k nebesiam počas nádherného Akatistu k Bohorodičke. V nedeľu sme s dojatím boli na jeho primočnej svätej omši, po ktorej nasledovalo krásne spoločné posedenie plné rozhovorov, smiechu a spomienok.

Drahý náš Lukas Bičej sme na Teba nesmierne hrdí! Sledovať Tvoju cestu za Božím hlasom bolo pre nás všetkých veľkou inšpiráciou. Do Tvojej kňazskej služby Ti prajeme hojnosť Božích milostí, dary Svätého Ducha, nehasnúci zápal pre evanjelium a ochranu našej nebeskej Matky. Nech si pre ľudí vždy pastierom podľa Božieho srdca, ktorý prináša pokoj, nádej a lásku tam, kde je to najviac potrebné.
Ďakujeme, že sme mohli byť (a stále sme) súčasťou Tvojho príbehu!
TVOJI GOJDIČOVCI
Akatist v Bazilike Narodenia Panny Márie Čítať viac »




















